Kadi Neemre • 27. jaanuar 2016 kell 19:50

Börs: Fed valmistas turgudele pettumuse

Foto: EPA

USA turud olid täna peale Föderaalreservi avaldust languses, sest see tõstatas taas mured globaalse majanduskasvu üle.

Tõusnud naftahinnad ei suutnud samuti leevendada kehvadest majandustulemustest põhjustatud survet. “Arvan, et see on kinnitus, et globaalset majandus- ja finantsarengut jälgitakse hoolikalt, kuna need võivad potentsiaalselt ohustada Föderaalreservi väljavaateid,” sõnas RBC Wealth Managementi asepresident Craig Bishop.

Föderaalreserv otsustas tänasel kohtumisel jätta intressimäärad samaks. Keskpank märkis, et “jälgib globaalseid majanduslikke ja finantsarenguid ning hindab nende mõju tööturule ja inflatsioonile.”

Biogen kasvas 5,7%, tehes korraks ka 9,5% kasvu peale kasumiraporti avaldamist, mis ületas analüütikute ootused. Apple ja Boeing läksid teravasse langusse ning olid ühtlasi Dow Jonesi suurimad kukkujad.

Boeing kukkus täna 9,5% peale seda, kui ettevõte avaldas oma aastaprognoosi, mis jäi analüütikute ootustele alla. Ettevõtte kasum ja müügitulu ületasid aga prognoose.

Apple’i aktsiad kukkusid üle 6% peale seda, kui iPhone’i tootja teatas oma lipulaeva oodatust väiksematest müügitulemustest. Tegemist oli väikseima müügitulemuste kasvuga alates 2007. aastast, mil ettevõte tõi turule esimese iPhone’i. Apple prognoosis ka, et firma müügitulu kukub esimest korda 13 aasta jooksul, viidates kriitilise Hiina turu nõrkusele.

USA toornafta futuurid tõusid 85 sendi ehk 2,70% võrra ning barreli hinnaks kujunes 32,30 dollarit.

Veebruari kullafutuurid kukkusid 4,40 dollarit 1115,80 dollarile untsi eest.

Dow Jones kukkus 1,39% ja lõpetas päeva 15942,20 punktil. S&P 500 langes 1,09% ja sulgus 1882,97 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 2,18% langusega 4468,17 punktil.

Hetkel kuum