Pille Ivask • 28. jaanuar 2016 kell 12:07

Apple peaks iPhone’i hinda langetama

iPhone 5S  Foto: epa

Kuna Apple’i käive on hoo maha võtnud, vihjavad analüütikud, et ettevõte võiks alandada ka oma peamise müügiartikli iPhone'i hinnataset, kirjutab Wall Street Journal.

Apple, kelle tooted kuuluvad premium-hinnaklassi, müüs eelmise aasta viimases kvartalis uue iPhone’i keskmiselt 691 dollari eest. Uuringufirma Statista andmeil maksis keskmine Androidi operatsioonisüsteemil töötav nutitelefon möödunud aastal aga pea kolm korda vähem, 231 dollarit.

Eelmises kvartalis oli iPhone’ide müügi kasv väga tagasihoidlik ning käesolevas kvartalis tõenäoliselt kasvu üldse ei tulegi. Analüütikud on vihjanud, et selle vältimiseks võiks Apple iPhone’i hinda langetada.

Cook pole nõus

Ettevõtte juht Tim Cook sellise ettepanekuga ei nõustunud. „Ma ei näe, et me seda teeksime. Me ei disaini toodet nii, et ta maksaks teatud summa. Me disainime suurepärase toote,“ lausus Cook.

iPhone’i hind saab varsti ilmselt vägagi palju kõlapinda. Aasta esimeses pooles peaks Apple välja andma uue iPhone’i, mis on asjaosaliste sõnul neljatollise ekraaniga ehk sama suur kui iPhone 5S, mida uus mudel ongi mõeldud asendama. Uuele nutitelefonile on lisatud võimsam protsessor ning võimalus kasutada ApplePayd.

iPhone 5S maksab praegu USAs umbes 450 dollarit. Uue mudeli hinna kohta Apple’i pressiesindaja veel infot ei andnud.

Hetkel kuum