Birjo Must • 2 veebruar 2016

Danske teatas suurest aktsiate tagasiostust

Taani suurima panga Danske Banki kontor Riias.   Foto: Reuters/Scanpix

Danske Banki tulud ületasid neljandas kvartalis analüütikute ootusi ja pank teatas 1,2 miljardi eurosest aktsiate tagasiostuprogrammist.

Danske kogutulu oli neljandas kvartalis 11,2 miljardit Taani krooni. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid pangalt 10,96 miljardi kroonist tulu. Nii intressi- kui ka teenustasude tulud vähenesid aastaga ning küündisid aasta viimases kvartalis vastavalt 5,31 miljardi ja 3,16 miljardi kroonini.

Panga puhaskasum enne firmaväärtuse allahindlust kasvas aastaga 63%, 4,64 miljardile kroonile. Pärast firmaväärtuse allahindlust jäi pank 129 miljoni krooniga kahjumisse.

"Me jätkasime oma suhete tugevdamist klientidega ning lõime mitmeid uusi teenuseid, mis muudavad inimeste igapäevapanganduse oluliselt lihtsamaks," kommenteeris tulemusi Danske panga juht Thomas Borgen.

Taani suurim pank teatas ühtlasi, et ostab tagasi 9 miljardi krooni eest aktsiaid, mis on pea kaks korda rohkem eelmisest tagasiostuprogrammist. Uus programm kestab tuleva aasta veebruarini.

Aasta kokkuvõttes oli panga puhaskasum 13,1 miljardit krooni.

Pank kavatseb maksta välja 8 krooni dividende aktsia kohta, mis teeb väljamaksete suuruseks 46% kasumist.  Danske hinnangul jääb tänavu kasum samale tasemele 2015. aastaga.

Danske panga aktsia on täna Kopenhaageni börsil tõusnud 4,2%, 187,9 kroonile. Aastaga on aktsia hind kerkinud ligi 10%.

Hetkel kuum