Birjo Must • 4 veebruar 2016

Credit Suisse'i aktsia kukkus 1991. aasta tasemele

Credit Suisse'i juht Tidjane Thiam näeb vaeva, et panga kulusid kärpida.   Foto: Reuters/Scanpix

Šveitsi pank Credit Suisse teatas seitsme aasta suurimast kvartalikahjumist ning panga aktsia hind kukkus selle peale madalaimale tasemele alates 1991. aastast.

Pank jäi möödunud kvartalis 5,8 miljardi Šveitsi frangisesse kahjumisse (5,2 miljardit eurot) võrreldes 691 miljoni frangise kasumiga mullu samal ajal. Tulemustele andis hoobi firmaväärtuse langus, mis ulatus 3,8 miljardi frangini. See on suurim kvartalikahjum alates 2008. aastast, kui finantskriis räsis kõiki globaalseid pankasid. Bloombergi küsitletud analüütikud prognoosisid 4,3 miljardi frangist kahjumit.

Credit Suisse'i juht Tidjane Thiam on lubanud suunata fookuse varahalduse edenemisele Aasias. Samal ajal kannatab väärtpaberite divisjon rangemate kapitalireeglite ja käibelanguse küüsis.

Pank keskendub nüüd veelgi enam kulude kärpimise programmile, mis hõlmab 4000 töökoha koondamist.

"Need numbrid on kohutavad," kommenteeris panga tulemusi AlphaValue analüütik Dieter Hein Bloombergile. "Pank on alustanud oma uue strateegia elluviimist ning eemaldub viimaks investeerimispangandusest. Pikaajaliselt on Aasiale keskendumine muidugi õige samm, kuid praeguses keskkonnas on selleks halb aeg."

Šveitsi suuruselt teise panga aktsia hind kukkus uudise peale täna börsil 13% ning jõudis madalaimale tasemele alates 1991. aastast. Sel aastal on aktsia hind langenud juba 33%.

Hetkel kuum