Äripäev • 26 veebruar 2016

Deutsche Bank: on aeg osta kulda

Deutsche Bank prognoosib kulla hinnale tõusu.   Foto: Reuters/Scanpix

Kuld on küll endiselt kallis, kuid majandusriskid ja rahutud finantsturud annavad märku, et investorid peaksid ostma kindlustunnet, teatas Deutsche Bank.

Globaalsest finantskriisist taastumine on lisanud kulla hinnale survet. Tavaliselt see langeb, kui majanduskasv kiireneb ja inflatsioon on madal. Sellegipoolest märkis Saksa pank, et majandusnäitajad viitavad sellele, et kulla hind hakkab tõusma, vahendab CNBC.

"Globaalses finantssüsteemis on näha üha suuremat pinget," teatas pank, viidates USA ettevõtete võlatasemele ja kapitali väljavoolule Hiinast. Seega on kulla kasutamine kindlustusena õigustatud.

Kuigi kullauntsi hind on kukkunud 2011. aasta 1900 dollari tasemelt praeguseks 1200 dollarile, peab Deutsche Bank seda võrreldes teiste toorainetega kõrgeks. Sellegipoolest leiab pank, et praegu on kuld oma hinda väärt.

Üheks argumendiks kulla omamise vastu on nullilähedased intressimäärad. Kuna aga paljud keskpangad eesotsas Euroopa Keskpanga ja Jaapani keskpangaga kärbivad intressimäärasid negatiivseks, siis vähendab see sularaha omamise boonuseid, lisas pank.

Ka aeglasem majanduskasv vähendab riski, et kulla hind langeb edasi, kinnitas pank.

Kullauntsi hind on täna 1234 dollarit ja see on tänavu tõusnud üle 16%. 

Hetkel kuum