Rainer Saad • 29 veebruar 2016

Goldman: jeeni kurss nõrgeneb

Turud lõpetasid päeva sügavas languses  Foto: EPA

Jeeni kurss on pärast Jaapani keskpanga negatiivse intressimäära kasutuselevõtmist tugevnenud, kuid investeerimispank Goldman Sachs hoiatas, et peagi hakkab jeen hoopis nõrgenema.

Goldman ei usu, et Jaapani keskpangal võiks majanduse elavdamiseks laskemoon otsas olla. „Me ei arva seda,“ kirjutasid investeerimispanga analüütikud Jaapani jeeni kohta. „Kõik sõltub sellest, kas Jaapani keskpank on taganemas enda 2protsendilise inflatsiooni eesmärgist, kuid meie ei näe sellest ühtegi märki.“

Jaapani keskpank üllatas finantsturge 29. jaanuaril, kui kehtestas esimest korda enda tegutsemise ajaloos negatiivse intressimäära. Selle sammuga loodab maailma suuruselt kolmas majandus enda kasvu elavdada, vahendas CNBC.

Pärast keskpanga otsust nõrgenes jeeni kurss dollari suhtes 120 jeenini. Täna kauples dollar 113 jeenil. Goldmani analüütikud ei usu jeeni edasist tugevnemist ning on seadnud valuutapaari 12 kuu sihiks 130 jeeni.

Seda seetõttu, kuna investeerimispank usub, et Jaapani kvantitatiivse leevendamise programm, millega ostetakse 80 triljoni jeeni väärtuses Jaapani valitsuse võlakirju, on täitmas enda eesmärki. „See on fundamentaalne jõud, mis aitab jeenil nõrgeneda,“ kirjutas Goldman.

Hetkel kuum