Rainer Saad • 4. märts 2016
Jaga lugu:

Varahaldur: miinusintressid on halb poliitika

Euroopa Keskpanga hoone Frankfurdis  Foto: Scanpix/Reuters

Varahalduri Manulife Asset Management tippjuht David Hussey arvates peaks Euroopa Keskpank majandust elavdama, kuid mitte negatiivsete intressimääradega.

„See on kohutav poliitika, mis halvimal juhul imeb kogu finantssüsteemist kindluse välja,“ ütles Hussey CNBC-le. „See on halb pankadele ja halb pankade kapitalile, halb laenu andmisele ja seega halb ka majandusele.“

Euroopa Keskpanga negatiivne intressimäär tähendab seda, et keskpank küsib intressi nendelt pankadelt, kes tahavad keskpangas raha hoiustada. Lisaks EKP-le, on negatiivsed intressimäärad kasutusele võtnud ka Jaapan, Šveits, Taani ja Rootsi.

Kuna maailmamajanduse väljavaated paistavad nõrgad, arvatakse, et ka teised keskpangad võivad negatiivsed intressimäärad enda arsenalis kasutusele võtta. Näiteks eelmisel aastal ütles Inglise Keskpanga peaökonomist, et majanduse elavdamiseks võib vaja minna negatiivseid intressimäärasid.

Hussey hallatavale portfellile on negatiivsed intressimäärad avaldanud mõju. „Kui vaadata üle kogu maailma võlakirjade tootlusi, on kipuvad need olema negatiivsed,“ sõnas ta.

Eelmise aasta lõpu seisuga haldas Manulife Financial 676 miljardit dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum