Mait Kraun • 15 märts 2016

Föderaalreserv homme tegutsema ei kipu

Föderaalreservi Marriner S. Eccles nimeline peahoone.  Foto: Bloomberg

Arvatakse, et Föderaalreserv jätab täna ja homme toimuval kohtumisel intressimäärad muutmata, kirjutab Reuters.

Teiselt on tõenäosus suur, et intresse tõstetakse juunis, sest tööturu olukord ja inflatsioon on paranemas. Föderaalreserv teeb oma otsuse teatavaks Eesti aja järgi homme kell 20:00. Keskpanga juht Janet Yellen annab pressikonverentsi kell 20:30.

USA Keskpank tõstis detsembris baasintressimäära esimest korda üheksa aasta jooksul. Aasta alguses muutusid finantsturud aga volatiilseks ning investorid muretsesid Hiina ja Euroopa majanduskasvu pärast. Selle tõttu on Föderaalreserv hoidunud ka edasisest intresside tõstmisest.

Hiljuti on aga USA majandusandmed olnud tugevad, näiteks tööturg paraneb oodatust kiiremini. Kartused, et globaalse majanduse aeglustumine jõuab ka USAsse, on vähenenud.

Tõsi, ei ole siiski kindel, et järgmine otsus intressimäärasid tõsta tuleb lihtsalt. Teisipäeval selgus, et USA jaemüük oli jaanuaris oodatust nõrgem. See tõi veidi tagasi ka pessimistlikumaid meeleolusid.

Tõenäoliselt teatab Föderaalreserv homme, et sellel aastal tõstetakse intressimäärasid kaks või kolm korda. Veel detsembris arvasid rahapoliitikud, et intresse tuleks sellel aastal tõsta neli korda.

 

Hetkel kuum