Birjo Must • 15. märts 2016
Jaga lugu:

USA investorid said vastu näppe

Saksa börsimaakler jälgib aktsiate langemist.   Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa aktsiaid kokku ostnud USA investorid põgenesid siit kõige halvemal ajal, kirjutab Bloomberg.

Viimase viie nädala jooksul on USA investorid võtnud börsil kaubeldavast fondist iShares MSCI Eurozone välja 1,6 miljardit dollarit. Raha väljavool kogus hoogu veebruari keskpaigas, mil Euroopa aktsiad saavutasid oma hinnapõhja. Seega jäid investorid ilma 15protsendisest rallist, mis regiooni aktsiaindeks Euro Stoxx 50 on alates sellest ajast teinud.

Liiga palju ebakindlust

USA investorite meeleolu pööras negatiivseks juba detsembris, mil nad pidi taluma aktsiate 20protsendist langust kahe kuu jooksul. Isegi tõenäosus, et Euroopa Keskpank laiendab aasta alguses stiimuleid, ei andnud USA investoritele julgust Euroopa aktsiatesse tagasi hüpata.

"Turud paistsid olevat kontrolli alt väljunud ning investorid ei uskunud, et keskpangad suudavad langust ära hoida. Kui aga USA Föderaalreserv peaks intressimäärade tõstmisega viivitama, siis tuleb Euroopa turgudele ka kindlus tagasi," märkis SEB strateeg Thomas Thygesen, kelle kinnitusel pöörduvad investorid lõpuks kindlasti tagasi.

Esmaspäeval sulgus Euro Stoxx 50 indeks kahe kuu kõrgeimal tasemel. 11. veebruari madaltasemest on indeks tõusnud juba 18%. Paistab, et ka ärevus on vaibunud, sest indeksi volatiilsuse ootusi peegeldav näitaja on langenud peaaegu aasta madalaimale tasemele.

R&A Research & Asset Managementi investeeringute juhi Otto Waseri sõnul indeks enam veebruari madaltasemele ei lange. "Sellegipoolest vajame me värskeid uudiseid, mis aitaksid indeksit kergitada," märkis Waser, lisades, et fundamentaalnäitajad peaksid Euroopa tugevamaks muutuma.

Täna on Euro Stoxx 50 indeks langenud 0,6% ning ka teised regiooni peamiste börside indeksid on languses.

Jaga lugu:
Hetkel kuum