Kadi Neemre • 18 märts 2016

Börs: edukas nädal on seljataga

Foto: EPA

USA turud lõpetasid nädala tõusuga, pikendades Föderaalreservi kolmapäevase kohtumise järgselt alanud rallit.

Dow Jonesi suurimad tõusjad olid Goldman Sachs ja JPMorgan Chase. Indeks on 2016. aastal kasvanud 1%.

Nasdaq kukkus korraks negatiivsele territooriumile, mille peamisteks põhjustajateks olid Microsoft ja Amazon.

Adobe sulgus 3,85% tõusuga, olles korraks teinud ka päevasisese kauplemise senise rekordi. Ettevõtte aktsiad kasvasid peale oodatust suurema kasumiprognoosi ja kvartalitulemuste avaldamist.

“Viimase nädala jooksul on kõik peamised maailma keskpangad avalduse teinud ning need on kõik toetanud aktsiate kasvu,” sõnas FBN Securities turustrateeg Jeremy Klein.

Kolmapäeval kärpis Föderaalreserv oma 2016. aasta intressimäärade tõstmise projektsioone varasemalt neljalt tõusult kahele. Kärbe oli suurem kui paljud oleksid osanud oodata, kuid paljud turuosalised usuvad, et käesoleval aastal tõstetakse intressimäärasid siiski vaid ühel korral.

Lisaks Föderaalreservi otsusele rõõmustas turge ka Jaapani keskpanga otsus jätta intressimäärad muutmata ning Euroopa Keskpanga majanduse ergutamise meetmed, sh intressimäärade kärped.

Ettevõtete poole pealt sõlmis hotellikett Starwood Hotels & Resorts Worldwide müügitehingu Hiina kindlustusfirmaga Anbang; tehingu kohaselt makstakse hotelliketi aktsia eest 78 dollarit sularahas.

USA toornafta aprilli futuurid kukkusid 76 senti ehk 1,89 dollarit ning barreli hinnaks kujunes 39,44 dollarit. Korraks ületas nafta hind ka 41 dollarit barreli eest.

USA naftapuurtornide arv kasvas ühe võrra.

Kulla hind kukkus 10,70 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1254,30 dollarit.

Dow Jones lõpetas päeva 0,72% tõusuga 1708,05 punktil. S&P 500 sulgus 0,44% tõusuga 2049,58 punktil. Nasdaq kasvas 0,43% ning lõpetas päeva 4795,65 punktil.

 

Hetkel kuum