Kadi Neemre • 23. märts 2016
Jaga lugu:

USA dollar näitab intressimäärade tõusu ootuses muskleid

Foto: EPA

Seoses Föderaalreservi ametnike avaldustega, et intressimäärad võivad peagi tõusta, on dollar taaskord oma jõudu näitamas

Toorainete hinnad langesid, tõstes dollari indeksit 0,5% ehk pisut üle 96 punkti taseme.

Plaatina hind kukkus enam kui 3,5%, kuld aga 2% 1223 dollarile untsi eest.

Nii Mehhiko peeso kui Kanada dollar kukkusid dollari suhtes enam kui 1%. Ka nafta hind oli languses. WTI toornafta futuurid kukkusid 4% ning sulgusid 39,97 dollaril barreli eest.

Dollari indeks on alates 18.märtsist, mil Föderaalreserv tegi avalduse intressimäärade vaikse tõstmise kohta, tõusnud.

Föderaalreservi ametnike sõjakad kommentaarid on investorid pannud taas kaaluma intressimäärade peatset tõusuvõimalust ning see on omakorda dollari hinda valuutakorvi suhtes tõstnud.

St. Louisi Fedi president James Bullard on üks Föderaalreservi ametnikest, kes usub, et aeg on taas intressimäärasid tõsta.

Bullard, kellel on komitees ka hääleõigus, ütles vähem kui kuu tagasi, et seoses nõrga inflatsiooni ja globaalse volatiilsusega on intressimäärasid veel vara tõsta.

Turud on aga peale seda maha rahunenud ning majandusandmed paranenud; Fedi inflatsioonimõõdik kasvas 1,7%-le, mis on üsna lähedal USA keskpanga 2% inflatsioonisihile.

Brown Brothers Harriman valuutastrateegi Marc Chandleri sõnul tugevneb dollar osaliselt seetõttu, et inflatsiooniootused kasvavad ning 4-5 Föderaalreservi ametnikku soovivad intressimäärasid tõsta.

Suurema tõenäosusega nähakse, et intressimäärad tõusevad juunis, kuna siis korraldab Fedi juht Janet Yellen pressikonverentsi. Samas on ta varem öelnud, et vajadusel korraldatakse eksprompt pressikonverents.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum