Olavi Teppan • 4. aprill 2016
Jaga lugu:

Panama leke jättis turud ükskõikseks

Börs  Foto: EPA

Euroopa aktsiaturud on täna kosumas, tiivustatuna USA reedel avaldatud tööturu ja tööstusandmete raportitest ning keskpankade stimulatsioonimeetmete jätkumisest.

Euroopa ja Aasia aktsiaturud on reedeselt kolme nädala madalaimalt tasemelt täna ülespoole rühkinud ja ka USA börsid on avanemas taas plusspoolel tänu reedel avaldatud raportitele, mis ületasid analüütikute ootusi ja annavad märku majanduse paranevast käekäigust.

Täna on turgudele kindlust sisendanud ka Euroopa Keskpanga nõukogu liikme Peter Praeti avaldus, et jõuliste meetmetega vajadusel jätkatakse.

„Investorite arvamus majanduse hetkeseisust on paranemas ja usutakse, et keskpangad siiski suudavad uut kasvu esile kutsuda,“ ütles Bloombergi vahendusel Deutsche Postbank AG strateeg Heinz-Gerd Sonnenschein. „Eelmise nädala julgustavad sõnumid on kandunud üle ka tänasesse päeva.“

Aktsiaindeks Stoxx Europe 600 kerkis päeva esimeses pooles rohkem kui protsendi võrra ja on praegu 0,6 protsendiga plussis. MSCI Asia Pacific lõpetas kauplemispäeva 0,3 protsenti kõrgemal.

Suurimad kaotajad on täna olnud Prantsusmaa telekomiettevõtted Orange ja Bouygues, kelle ühinemisläbirääkimised reedel tulemusteta katkesid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum