Birjo Must • 8 aprill 2016

Kaevandajad veavad Euroopa aktsiaid üles

Kaevandusfirmade aktsiad hakkasid täna tõusma.  Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa aktsiad võtsid täna hommikul taas suuna üles ning neid veavad toorainetootjad ja pangad.

Regiooni suurim aktsiaindeks Stoxx Europe 600 tõusis varahommikul Londonis 0,7%. Täna tõusid kõik indeksi tööstusgrupid, millest kõige rohkem edenesid kaevandusfirmade Anglo Americani ja Rio Tinto Groupi aktsiad. Samal ajal rallivad ka Itaalia pankade aktsiad.

Alates 11. veebruaril saavutatud madaltasemelt on Euroopa aktsiad tänaseks tublisti tõusnud. Viimasel ajal on need hakanud aga oma jõudu kaotama, sest levivad uued mured globaalse majanduse tuleviku pärast. Eile õhtuks oli Stoxx 600 indeks kukkunud oma märtsi kõrgtasemelt 4,8%.

Eile langesid ka USA aktsiad kuue nädala kiireimas tempos. S&P 500 indeks langes 1,2 protsenti 2041 punkti. Dow Jones kaotas 1 protsendi ja lõpetas päeva 17 541 punktil. Arvatakse, et eelkõige on languse põhjustanud investorite taaselustunud mure keskpankade ning maailma majanduskasvu pärast.

Täna hommikul näitavad USA aktsiaindeksite futuurid väikest tõusu.

Aasia aktsiaindeksid jäid täna peamiselt plussi. Jaapani Nikkei indeks tõusis 0,46% ja Hongkongi Hang Seng indeks 0,11%. Hiina aktsiaindeks CSI 300 langes aga ligi 0,7%.

Hetkel kuum