Kadi Neemre • 21. aprill 2016
Jaga lugu:

Euroopa Keskpank võib mõjutada Alphabeti tulemusi

Foto: EPA

Wall Street on Google’i emafirma Alphabeti osas optimistlikum kui ühegi teise tehnoloogiafirma suhtes. 92% analüütikutest soovitavad investoritel ettevõtte aktsiaid osta, selgub FactSeti andmetest.

Eelmisel aastal oli ettevõtte müügitulu ligi 75 miljardit dollarit. Prognooside kohaselt peaks müügitulu käesoleval aastal veelgi suurenema.

Alphabet avalikustab oma esimese kvartali tulemused täna peale börsi sulgumist. Ettevõtte aktsiad on viimase 12 kuu jooksul kasvanud ligi 43%. Eile maksis A-klassi aktsia 778,64 dollarit. Kõigi aegade kõrgeim päevasisene hind on olnud 810,35 dollarit.

Reutersi küsitletud analüütikud prognoosivad, et keskmiselt kasvab firma müügitulu esimeses kvartalis 18% 20,4 miljardile dollarile. Aasta varem samal perioodil kasvas ettevõtte müügitulu 12%.

Aktsiatulu kasvab tõenäoliselt 6,31 dollarile varasemalt 5,20 dollarilt.

Analüütikute prognoositud keskmine hinnasiht on 927,24 dollarit, selgub FactSeti andmetest,

Mõned analüütikud on aga seadnud hinnasihi koguni 1000 dollarini.

RBC Capital Marketsi analüütik Mark Mahaney usub, et mobiilse reklaami kulutused suurenevad, mis aitab kasvatada ka Google’i tulubaasi. Google kontollib ligi 1/3 globaalsest digitaalsest reklaamiturust, selgub eMarketeri andmetest.

Alphabet on ka 5,1 miljonit dollarit väärt aktsia tagasiostu programmi algfaasis ning ettevõttel on 73 miljardit dollarit sularahas, mis võimaldavad soetada vajalikku vara.

Oma aastaraporti riskide peatükis märkis Alphabet, et Euroopa seadusandjad ja regulaatorid võivad ettevõtet trahvida või sundida muutma praeguseid praktikaid viisil, mis võiksid kahjustada ettevõtet ning nende majandustulemusi.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum