Kadi Neemre • 22. aprill 2016
Jaga lugu:

Mida võiks oodata Fedi järgmise nädala kohtumiselt?

Foto: EPA

Järgmisel nädalal toimub Föderaalreservi kohtumine ning suure tõenäosusega jäävad intressimäärad ka sellel kohtumisel tõstmata.

Wall Streeti huvitab selle kohtumise juures peamiselt see, kuidas Föderaalreservi ametnikud näevad majanduskasvu arengut.

Sõnad, mida kohtumisel kuulda loodetakse, on “peaaegu tasakaalus”; neid sõnu kasutatakse tööhõive ja majandustegevuse väljavaadete hindamiseks.

“Me ootame, et Föderaalreserv kinnitaks, et väljavaadete riskid on “peaaegu tasakaalus” või vihjaks kuidagi teisiti, et riskid on sellel aastal taanduma hakanud,” sõnasid Goldman Sachsi analüütikud Zach Pandl ja Jan Hatzius.

“Näiteks võiks Föderaalreservi avaldus sisaldada järgmist lauset: Komitee näeb jätkuvalt majandustegevuses riske ning seda, et tööturg on peaaegu tasakaalus. Ühtlasi jätkatakse globaalse majanduse ja finantsarengute jälgimist,” lisas Goldman.

USA majandustegevuse aeglustumine ja segaduses üle maailma on Föderaalreservi viimasel ajal ettevaatlikuks muutnud.

USA majandus kasvas neljandas kvartalis kõigest 1,4% ning esimeses kvartalis tõenäoliselt 0,3%.

Tööhõive kasvab jõudsalt, kuid tööstussektor on jätkuvalt kehvas seisus ning ettevõtete kasumid kukkusid esimeses kvartalis 8%, selgub S&P Capital IQ andmetest.

Oluline on aga see, et aktsiahinnad on 11. veebruari põhjast taastunud ning finantstingimused on paranemas.

Samas võib turu hoiak sõltuvalt Föderaalreservi sammudest aga kiiresti muutuda. Nagu ajalugu on näidanud, siis edasine teekond võib olla üsnagi volatiilne.

Börsimaaklerite hinnangul on 0% võimalus, et aprillis tõstetakse intressimäärasid.

CME andmetel on võimalus, et novembrikuisel kohtumisel otsustatakse intressimäärasid tõsta 51% ning detsembris on tõenäosus juba 65%.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum