Indrek Mäe • 25. aprill 2016 kell 9:45

Kaevandussektor viis Suurbritannia turud langusesse

Inglise aktsiaturud langevad, nael tõuseb  Foto: EPA

Suurbritannia börsiindeks FTSE 100 on tänase päeva jooksul kaevandussektori kehvade tulemuste tõttu 0,53 protsenti langenud.

Kaevandussektori tulemused mõjutavad Briti börsi tervikuna ning langust on alustanud ka kvaliteetaktsiad, mis olid reedese börsipäeva lõpus 1,1 protsendilises languses. „Kaevandusettevõtete aktsiate langus sunnib ka teiste valdkondade investoreid eneselt küsima, kaua nende head tulemused püsivad,“ selgitas Trustnet Directi analüütik Tony Gross MarketWatchile.

„Toodangu piiramist pole lähiajal kavas ning ka Hiina turgude tarbimisvõimel on piirid,“ viitas Gross sellele, et kaevandussektori mured võivad jätkuda ka tulevikus.

Suurim langeja oli rauamaak, mille väärtus on praeguseks kukkunud 4,1 protsenti. Langus tabas ka plaatinatootjat Anglo American, mille väärtus kahanes 3,9 protsendi võrra.

Suurbritannia nael on aga tõusuteel. Seda suuresti tänu Ameerika Ühendriikide president Barack Obama visiidile, mis süstis brittidesse optimismi Euroopa Liitu jäämiseks. „Kui Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma, võtaks eksklusiivsete kaubandustehingute läbirääkimine kümme aastat,“ hoiatas maailma mõjuvõimsaim mees saareriigi kodanikke.

Hetkel kuum