Birjo Must • 29 aprill 2016

Swedbank kinnitas Tallinki aktsia tugeva ostusoovituse

Tallinki laev  Foto: Raul Mee

Swedbanki analüütikute hinnangul on Tallinki rahavood tugevad ja aktsia hinnatase küllaltki madal, seega kinnitasid nad üle oma tugeva osta-soovituse laevafirma aktsiale.

Värskes ülevaates rõhutasid panga analüütikud, et nad ootasid Tallinkilt dividendimäära tõstmist alles mõne aasta pärast. Sel nädalal teatas Tallink, et tahaks aktsionäridele dividendideks maksta kogu mulluse kasumi, mis teeks 9 senti dividendi aktsia kohta. Selleks peab laevafirma saama nõusoleku oma võlakirjaomanikelt, kes peaksid kohtuma 11. mail.

Swedbank prognoosis varem, et Tallink maksab tänavu dividende 4 senti aktsia kohta. Nüüd on panga analüütikud tõstnud ootuse 6 sendile aktsia kohta, arvestades võlakirjaomanike positiivse otsuse tõenäosust.

"Tänu tugevale rahavoole ja küllaltki madalale hinnatasemele kinnitame me üle tugeva ostusoovituse ja 1,25eurose hinnasihi," ütlesid analüütikud Tallinki aktsia kohta.  

Tallinki aktsia maksab täna Tallinna börsil 0,99 eurot. Alates 26. aprillist on aktsia hind teinud 7,3%-lise hüppe üles. 

Hetkel kuum