Rainer Saad • 3. mai 2016 kell 9:31

Tim Cook: iPhone pole surnud

Apple'i tegevjuht Tim Cook  Foto: EPA

Intervjuus CNBC-le ütles Apple’i tegevjuht Tim Cook, et iPhone pole surnud ning meedias ringlevad vastavasisulised teated ei vasta kuidagi tõele.

„Ma arvan, et see on suur ülereageerimine,“ ütles Cook.

Aprilli lõpus teatas Apple, et eelmise kvartali käive oli 50,6 miljardit dollarit ja puhaskasum 10,5 miljardit dollarit. Aasta tagasi samal ajal olid näitajad vastavalt 58 miljardit ja 13,6 miljardit.

„Kõige olulisem on see, et klientidele meeldivad meie tooted ja rahulolu pole olnud kunagi varem nii kõrge kui praegu. Ja meile on see pikaajaliselt kõige olulisem näitaja,“ ütles Cook.

Apple’i juht lükkas ümber väite, justkui oleksid tehnoloogiafirma parimad ajad möödas. „Nutitelefonide turg on väga suur, lõpuks on kõigil maailmas taskus nutitelefon. Meil on tulekul uued iPhone’id ja inimesed vahetavad enda vanad iPhone’id uute vastu. Me anname inimestele asju, ilma milleta nad ei saa elada,“ ütles Cook.

Eelmises kvartalis kukkus iPhone’ide müük võrreldes möödunud aasta sama ajaga 16%. iPadide müük kahanes 19%, Macide müük 12%. Kvartalitulemustele reageeris Apple’i aktsia 7% langusega.

Hetkel kuum