Uute töökohtade arv USA-s viimase 7 kuu madalaim

Foto: EPA

Tööhõive kasv kukkus aprillis viimase seitsme kuu madalaimale tasemele, viidates majanduskasvu aeglustumisele.

Aprillis lisandus vaid 160 000 uut töökohta, kuid töötusemäär jäi 5%-le. Analüütikud prognoosisid uute töökohtade arvuks 202 000.

Palgakasv osutus aga oodatust paremaks, olles 2,5% võrreldes aastatagusega. Erasektoris kasvas töötundide arv 0,4%.

“See mõjutab kindlasti Föderaalreservi edasiseid otsuseid,” sõnas RBS strateegiajuht John Briggs.

“Ma ei ole kindel, et esimese kvartali nõrkus mõjutab ka teist kvartalit, kuid murettekitav on see sellegipoolest,” märkis ta.

Nii Barclays kui Bank of America Merrill Lynch tõdesid, et raport elimineerib kõik võimalused, et Föderaalreserv võiks juunis intressimäärasid tõsta ning prognoosivad, et intressimäärad tõusevad sellel aastal vaid korra – septembris.

Hiljutiste prognooside kohaselt oli esimese kvartali majanduskasv 0,7%. Enamus analüütikuid usub, et teise kvartali majanduskasv peaks olema keskmiselt 2%.

Uute töökohtade arvu vähenemine ei olnud ootamatu ning seda mitte ainult aeglustuva majanduse tõttu vaid ka seetõttu, et peale nii suure hulga uute töökohtade loomist ei ole selline kasvutempo enam jätkusuutlik.

USA majandus on globaalsel skaalal üsna heas seisus. Ma ei usu, et meid tabab sellel aastal majanduslangus, kuid majanduskasv on kahtlemat aeglustumas,” sõnas BlackRocki investeerimisjuht Rick Rieder.

Rieder usub, et tõenäosus, et Föderaalreserv ei tõsta intressimäärasid sellel aastal üldse 35%.

Föderaalreserv on prognoosinud, et intressimäärasid tõstetakse sellel aastal kaks korda.

LPL Financiali ökonomist ja strateeg märkis, et Föderaalreserv kaaluks intressimäärade tõstmist ka siis, kui uusi töökohti luuakse 150 000, kuid turud sellega ei nõustuks.

 

 

 

Hetkel kuum