Kadi Neemre • 10. mai 2016 kell 19:33

Bernstein tõstis Amazoni hinnasihi 1000 dollarile

Bernstein tõstis Amazoni hinnasihi 1000 dollarile.  Foto: EPA

Amazoni aktsiad lõid täna lõigi aegade rekordi peale seda, kui Bernstein tõstis ettevõtte hinnasihi 1000 dollarile ning nimetas praegusi prognoose “šokeerivalt madalaks.”

Ettevõtte hinnasiht on kõrgem kui ühelgi teisel FactSeti noteeritud firmal.

Bernstein tõstis oma varasemat, 770dollarilist hinnasihti, viidates tugevatele esimese kvartali tulemustele. Head kvartalitulemused tulenesid jaemüügi ja pilveäri müügitulust ning brutomarginaali suurenemisest.

Amazoni aktsiad kasvasid täna ligi 3% ning aktsia hind kerkis kõigi aegade tipptasemele, makstes pisut üle 699 dollari.

“Amazon on suuresti alaväärtustatud,” kirjutas Bernstein oma ülevaates. “Me oleme optimistlikud nii lühikeses, keskpikas kui pikas perspektiivis ning usume, et järneva kahe aasta jooksul kasvavad ettevõtte marginaalid märksa kiiremini kui need on kasvanud viimase kahe aasta jooksul.”

Avalduses märgitakse, et Amazoni äri on nii suur, kiiresti kasvav ja kasumlik, et ettevõttel on keeruline leida uusi investeerimisvaldkondi, et brutokasumi kasvuga sammu pidada.

J.P. Morgani aktsia hinnasiht oli 915 dollarit ning Susquehanna ja Deutsche Banki kummagi hinnasihiks oli FactSeti andmetel 900 dollarit.

Täna teatas Amazon aga uuesti investeeringust, YouTube’i uuest konkurendist, mille nimeks sai Amazon Video Direct.

Bernsteini 2017. aasta kasumiprognoos on 22,48 miljardit dollarit, mis on konsensusega võrreldes 14% enam. 2016. aasta teise kvartali brutokasumi marginaalide prognoosid on Bernsteinil samuti 154 baaspunkti võrra suuremad kui ülejäänud Wall Streeti hinnangud.

Sel aastal on Amazoni aktsiad tõusnud 3,4% ning võrreldes eelmise aastaga ligi 60%.

Hetkel kuum