Birjo Must • 12. mai 2016 kell 7:17

Nordecon parandas tulemusi

Nordeconi ehitus  Foto: Raul Mee

Börsifirma Nordeconi kahjum vähenes esimeses kvartalis ja käive näitas väikest kasvu.

Ettevõtte teatel mõjutas kasumit see, et sel aastal kajastati kursikahjumeid väiksemas suurusjärgus kui mullu.

Nordeconi käive oli tänavu esimeses kvartalis 27,7 miljonit eurot ja see kasvas aastaga veidi üle 2%. Ettevõtte puhaskahjum oli esimeses kvartalis 0,57 miljonit eurot. Mullu samal ajal ulatus kahjum 1,28 miljoni euroni.

Nordeconi aktsia hind on tänavu Tallinna börsil tõusnud ligi 1% ja see maksab täna 1,06 eurot. 

Hoonete ehituses läks paremini

Nordeconi juhatus märkis aruandes, et järjest tihedamaks muutuvates konkurentsitingimustes on ettevõte suutnud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga brutokasumlikkust kasvatada. Ettevõtte brutokasum oli esimeses kvartalis 1,15 miljonit eurot võrreldes 0,41 miljoni euroga mullu samal ajal. Brutokasumlikkus oli tänavu 4,2% ja möödunud aasta esimeses kvartalis 1,5%.

Juhtkonna teatel on kasum teenitud hooneteehituse segmendis, kus brutokasumlikkus kasvas 6%-lt 11%-le. "Ootuspäraselt tagasihoidlik oli rajatiste segmendi tulemus, kus kahjum suurenes oluliselt võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kahjumi peamiseks põhjuseks on talviste oma jõududega teostatavate tööde puudumine ning segmendi suur püsikulude katmata osa," märgiti aruandes.  

Lisaks märgiti, et juhtkond teadvustab jätkuvalt pikaajaliste lepingute sõlmimisel sisendhindade kasvuga kaasnevaid riske ning jätkab lepingute hankimisel valitud kurssi, mille kohaselt on võimalusel lepingu oodatav kasumlikkus tähtsam müügitulu kasvatamisest.

Kursikahjumid väiksemad kui mullu

Ettevõtte üldhalduskulud ulatusid esimeses kvartalis 1,3 miljoni euroni ja need kasvasid aastaga ligi 0,2 miljoni euro võrra. Ettevõtte teatel oli üldkulude suurenemine eelkõige tingitud tegevuse laienemisest Rootsi.

Ehitusfirma ärikahjum oli esimeses kvartalis 0,21 miljonit eurot. Mullu samal ajal ulatus ärikahjum 0,75 miljoni euroni. Aruandeperioodil kajastas ettevõte euro ja Ukraina grivna vahetuskursi ebasoodsast liikumisest kursikahjumeid väiksemas suurusjärgus kui eelmise aasta võrreldaval perioodil.

Ligikaudu 12% suurune Ukraina grivna odavnemine tähendas grivnat arvestusvaluutana kasutavatele kontserni ettevõtetele eurodes võetud kohustuste ümberhindamist, märgiti aruandes.  Seega kujunes finantskulude koosseisus kajastatud kursikahjumiteks 0,29 miljonit eurot võrreldes 0, 52 miljoni euroga mullu samal ajal.

Nordeconi aktsionäride korraline üldkoosolek toimub 25. mail. Ettevõtte juhatus teeb aktsionäridele ettepaneku maksta dividendideks 923 000 eurot (0,03 eurot aktsia kohta) ja mitte teha eraldisi reservkapitali. Ühtlasi on nõukogu teinud aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku aktsiakapitali vähendamiseks aktsiate arvestusliku väärtuse vähendamise teel kokku summas 923 000 eurot (0,03 eurot ühe aktsia kohta).

Hetkel kuum