Mait Kraun • 13. mai 2016
Jaga lugu:

Suurpangad: euro ja dollari pariteeti niipea ei tule

Eurod rahalugemise masinas  Foto: Scanpix/Reuters

Goldman Sachs teatas, et loobub prognoosist, mille kohaselt peaks euro enne aasta lõppu dollariga pariteeti jõudma, vahendab Bloomberg.

Sarnaselt Goldman Sachsile on euro ja dollari partieedi lühiajalisest prognoosist loobunud ka mitmed teised suurpangad, näiteks Deutsche Bank.

Goldmani analüütikud tõid põhjuseks keskpankade rahapoliitika väljavaate muutused. Investeerimispank prognoosib, et euro kaupleb 12 kuu pärast 1,05 dollari juures. Varasemalt prognoositi, et euro hind langeb 0,95 dollarini.

„Me oleme Euroopa Keskpanga osas skeptilised ja arvame, et keskpank ei suuda lühemas perspektiivis efektiivselt rahapoliitikat lõdvendada,“ ütles Goldmani analüütik Robin Brooks. „Põhinäitajad ei ole dollarit takistanud. Seda on teinud keskpanga käitumine.“

Praegu saab ühe euro eest osta 1,1306 dollarit.

Nii Deutsche Bank kui ka Goldman Sachs siiski usuvad, et pikaajaliselt peaks euro nõrgnemist jätkama. Goldman prognoosib, et 24 kuu pärast on ühe euro väärtus vaid 0,95 dollarit. 36 kuu pärast aga juba 0,9 dollarit. Deutsche Banki prognoos 2017. aasta lõpuks on 0,9 dollarit euro kohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum