Indrek Mäe • 19. mai 2016 kell 6:44

Arco Vara tütar kaotas lõplikult Nordeconile

Arco Vara kaotas kohtus Nordeconile.  Foto: Raul Mee

Riigikohus otsustas esmaspäeval, et ei võta menetlusse Arco Vara kontserni kuuluva Tivoli Arendus OÜ kassatsioonkaebust, millega sooviti vaidlustada teises kohtuastmes Nordeconi kasuks tehtud otsus.

Tallinna ringkonnakohus jättis tänavu 8. jaanuaril muutmata Harju maakohtu otsuse, millega mõisteti Arco Varalt Nordeconi kasuks välja ligikaudu 182 000 eurot.

Nordeconi ja Tivoli Arenduse vaidlus sai alguse 2013. aasta septembris, kui ettevõtted sõlmisid lepingu korterelamute ja nendega seotud välisrajatiste projekteerimis- ja ehitustööde tegemiseks Tallinna kesklinna piirkonnas. Nordecon taganes järgmise aasta juunis aga lepingust ning seetõttu otsustas Arco Vara tütar nõuda neilt 1,9 miljonit eurot hüvitist.

Varasemates kohtuastmetes tuvastati, et leping lõppes, sest Nordecon taganes lepingust ning seega ei ole Tivoli Arendusel õigust realiseerida Nordeconist ehituslepingu tagatiseks antud pangagarantiid summas 1,3 miljonit eurot. Samuti mõisteti Nordeconi kasuks välja võlg ning viivis ülalmainitud summas.

Arco Vara teatel ei mõjuta jõustunud negatiivne kohtuotsus grupi konsolideeritud bilanssi, kasumiaruannet ega rahavoogu ning juhatuse avaldatud käibe ja kasumiprognoose.

Hetkel kuum