Indrek Mäe • 25. mai 2016 kell 7:24

Analüütikud langetasid Lenovo hinnasihti

Lenovo sülearvutid.  Foto: Bloomberg

Analüütikud langetasid Lenovo hinnasihti, sest ettevõtte tegutsemine mobiiliturul osutus loodetust kehvemaks ning enam ei usuta, et tehnoloogiafirma esimese kvartali tulemused võiksid ootusi ületada.

Morgan Stanley määratud uueks hinnasihiks on 4,2 Hongkongi dollarit, mis on 14 protsenti allpool võrreldes eilse Lenovo aktsiahinnaga börsi sulgumisel.

HSBC analüütiku Jenny Lai hinnangul võib Lenovo esimese kvartali kasum ootustele alla jääda isegi 15 protsenti. „Pekingi taustaga ettevõtte mobiiltelefonide müük on täielikus kriisis,“ ütles ta.

Lenovo omandas 2014. aastal Motorola, sest soovis arvutituru languse kahjusid mobiiliturul kompenseerida. See pole aga õnnestunud ning ettevõte on oma turuosa ka selles valdkonnas kaotanud - peamiselt Apple’i iPhone’idele ning Huawei nutitelefonidele.

„Praegu ei paista ka ühtegi lootusekiirt, et asjad paremuse suunas liiguksid,“ ütles Principal Global Investorsi analüütik Alan Wang, kelle fondid samuti kunagi Lenovot omasid. „Nutitelefonide turgu pole me kunagi uskunud ning tuleb välja, et põhjusega,“ lisas ta.

Lenovolt oodatakse esimeses kvartalis 7,6protsendilist käibelangust, mille suuruseks ennustatakse 10,47 miljardit dollarit. Puhaskasumiks pakuvad analüütikud 184,9 miljardit dollarit.

Ettevõtte aktsia on viimase aastaga jõudnud karuturule, kukkudes ligikaudu 60 protsenti.

Hetkel kuum