Juhan Lang • 27. mai 2016
Jaga lugu:

LHV aktsia murrab uusi tippe

LHV Groupi aktsia sel nädalal aktsionäridele rõõmu valmistanud.  Foto: Andras Kralla

Esmaspäeval börsidebüüdi teinud LHV Groupi aktsia on nii täna kui ka terve nädala lõikes Tallinna börsi suurimaid tõusjaid.

Täna ennelõunaks oli ettevõtte aktsia kerkinud 2,84% võrra, 7,6 eurole. 6,95 euro suuruselt märkimishinnalt on aktsia tänaseks kallinenud niisiis ligi 9,35%. Äripäeva loodud investor Toomas sai märkimisel 967 aktsiat ja tema investeeringu turuväärtus on nädalaga kasvanud ligi 630 euro võrra.

Täna on LHV Groupi aktsiaga tehtud 85 tehingut ning aktsia käive on pisut üle 117 000 euro. Nädala algusest on ettevõtte aktsiaga tehtud ka sisetehinguid. Teiste seas on ports aktsiaid liikunud LHV Groupi juhi Erkki Raasukese alaealiste laste Marii ja Robert Raasukese kontodele ning esmaspäeval soetas 1154 osakut ka ettevõtte juhtimisarvestuse juht Janek Gustavson.

Ülemöödunud esmaspäeval lõppenud AS LHV Groupi aktsiaemissioonist võttis osa 5485 investorit, kes märkisid kokku 6,6 miljonit aktsiat 46,2 miljoni euro eest. Seega märgiti aktsiaemissioon 3,3kordselt üle.

LHV esmane avalik aktsiaemissioon toimus 2.–16. mail. Emissiooni maht oli 2 miljonit aktsiat märkimishinnaga 6,95 eurot aktsia kohta. LHV kaasas 13,9 miljonit eurot LHV Groupi äride kasvatamiseks. Emissiooni väärtuspäev oli 20. mail ning kõik LHV aktsiad noteeriti Nasdaq Tallinna börsil sel esmaspäeval kell 10.

LHV suuremaid aktsionäre saab vaadata siit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum