Kadi Neemre • 6. juuni 2016 kell 17:00

Põhjused miks osta Wal-Marti aktsiaid

Foto: EPA

Wal-Marti aktsiad on sellel aastal 16% tõusnud, kuid ühe analüütiku sõnul on ettevõtte aktsiatel veel kasvuruumi.

Jefferies analüütik Daniel Binder tõi välja põhjused, miks peaks praegu ostma poeketi aktsiaid.

Ta tõstis edasimüüja aktsiate hinnasihti varasemalt 60 dollarilt 82 dollarile. Wal-Marti aktsiate hind oli viimati 71 dollari juures.

“Tuginedes meie uuringutele ja hiljutistele andmetele, usume, et Wal-Marti investeeringud on poodides ostmemistingimusi tunduvalt paranenud ning esimese kvartali müügitulemused kinnitavad ettevõtte sammude edukust,” märkis Binder.

Binder tõi välja põhjused, miks Wal-Marti aktsiaid praegu osta võiks:

1.Ettevõtte investeeringud kannavad vilja

2,7 miljardit dollarit investeeriti töötajate koolitamiseks ja palgatõusuks; samuti investeeriti e-poodi ning poodide parem puhtusetase suurendab müüginumbreid.

2.Madalamad hinnad suurendavad müügikäivet

Wal-Mart teatas eelmisel kuul, et hindu alandatakse poeketis veelgi enam. Kuigi ettevõte ei ole veel avaldanud, milliste toodete hindu ja kui palju alandatakse, annab see poele kahtlemata suure konkurentsieelise.

3.Parem kaubavaliku kättesaadavus poodides ning “ladude tühjendamine” vähendab mahakantud toodete hulka ja tagab värskema kaubavaliku lettidel.

4.Toidukaubad. Toidukaubad toovad sisse enam kui poole Wal-Marti müügitulust ning Jefferiesi sõnul on tootegrupi valik poodides paranenud, mis on toonud kaasa värske toidu kõrgema kvaliteedi.

Jaemüüja tuli turule ka online toidukaupade ostmise teenusega, mis võimaldab ostjatel kodust lahkumata tellimuse teha ning ostud viiakse kliendi autosse.

5. Palkade tõus

Ettevõte investeerib sellel aastal 1,5 miljardit dollari palgakasvu; eelmisel aastal investeeriti palgakasvu 1,2 miljardit dollarit.

7.Usk, et ettevõtte aktsiate hinnad tõusevad

Ettevõtte aktsiatulu on on viimase kahe aasta jooksul kukkunud, kuid peale esimese kvartali oodatust paremaid tulemusi on ka optimism tõusnud ning analüütikud prognoosivad edasist kasvu.

 

 

 

Hetkel kuum