Indrek Mäe • 13. juuni 2016 kell 7:48

Apple tutvustab uusi tooteid

Õunafirma tutvustab uusi tooteid.  Foto: EPA

Apple’i tänasel arenduskonverentsil tutvustatakse uut mobiilidele mõeldud operatsioonisüsteemi ning kõigi eelduste kohaselt tullakse välja ka uue nutikellaga.

Nädal aega kestev arenduskonverents keskendub Apple’i operatsioonisüsteemidele iOS10, Mac OS, Watch OS ja tvOS.

Peale uue iOS10 tutvustamise tehakse avalikuks ka teised, juba olemasolevatele süsteemidele tehtud tarkvaralised uuendused. Näiteks on edasi arendatud iOSi platvormil töötavat Siri rakendustarkvara, mille abil saab inimene oma häälega seadmetega suhelda. Siri suudab vastata küsimustele, anda soovitusi ja teha töid teistes ühilduvates rakendustarkvarades.

„Ürituse fookusesse tõuseb suure tõenäosusega Siri,“ ütles Ameerika Panga analüütik Wamsi Mohan.

Apple ostis Siri aprilli lõpus ning kohe pärast õiguste omandamist katkestati selle tarkvara arendamine BlackBerry ja Androidi platvormidel, millega Siri oli varem algust teinud. Praegu on tarkvara kättesaadav ainult Apple’i keskkondade tarbeks.

Kindlasti ei kavatse Apple alanud nädalal teatada veel uue iPhone 7 turuletulekust. Sellega seotud pommuudis on plaanitud septembrisse.

Ettevõtte tegevjuht Tim Cook avab konverentsi kõnega San Franciscos ning see algab esmaspäeva hommikul kell 10 kohaliku aja järgi.

Hetkel kuum