Kadi Neemre • 30 juuni 2016

Analüütik: USA turg on investeeringuteks turvalisim

Foto: EPA

USA aktsiaid on juba pikka aega peetud kõige atraktiivsemaks variandiks mitme halva globaalse valiku hulgas. Nüüd on aga olukord analüütikute sõnul veelgi halvem.

Euroopa turud on kogenud viimasel ajal keerulisi aegu. Euroopa börsid on pidanud toime tulema väga aegase taastumisega peale seda, kui Suurbritannia üllatas investoreid otsusega lahkuda Euroopa Liidust.

USA peamised indeksid, S&P 500 ja Dow Jones kukkusid peale Brexitit suuresti, kuid taastusid ligi poole võrra mõne päeva jooksul.

Palgasurve ning regulatsioonid, väiksem majanduskasv arenevas maailmas ning poliitiline ebakindlus võib põhjustada selle, et USA turgudel on keerulisem kasumit teenida, usub Manhattan Venture Partnersi peaökonomist Max Wolff.

“Praeguste arengute valguses ei oleks kuigi hea mõte muuta võlakirjade intressimäärad negatiivseks või pöörduda tagasi arenevatele turgudele,” sõnas Wolff.

“Meile ei meeldi küll praegused arengud, kuid samas ei näe me ka ette, et USA aktsiate jaoks saabuks lähiajal põhi,” sõnas ta.

S&P Globali investeerimisjuht usub samuti, et pikas perspektiivis on USA aktsiad investorite jaoks üks turvalisemaid kohti, kuhu oma raha investeerida.

"S&P 500 on kõigest 2% madalamal oma juunikuisest tipptasemest ning vaadates S&P 500 väärtusi, siis on see viiase 18 kuu jooksul kõikunud vaid väikse amplituudi ulatuses,” sõnas Gibbs.

Tema sõnul tähendab see seda, et kui riskid tõusevad, siis võib see tõsta ka aktsiate hindu.

“Lühiperspektiivis ei ole palju kasvuruumi, kuid pikas perspektiivis on USA aktsiad siiski üks turvalisemaid kohti oma raha hoiustamiseks,” lisas ta.

 

 

Hetkel kuum