Mait Kraun • 22. juuli 2016 kell 18:04

Nafta hind hakkas uuesti langema

Ka bensiini hinnad langevad.  Foto: EPA

Naftahinnad langesid nädala ajaga 4 protsenti, sest investorid kardavad, et ülepakkumine kestab oodatust kaugem, vahendab Reuters.

Prognoositakse, et Iraagi naftaeksport hakkab pärast kaks kuud kestnud langust uuesti tõusma. Iraak on OPECi riikide tootmismahte arvestades Saudi Araabia järel teisel kohal.

USAs kasvas puurtornide arv sellel nädalal 14 võrra 371ni. Varud on jätkuvalt suured ning kardetakse, et nafta hinna jõulise taastumise tõttu hakatakse tootmist suurendama. Sellel nädalal teatas USA Energia ja Informatsiooni Administratsioon, et USA nafta- ja naftasaaduste varud kasvasid sellel nädalal 2,08 miljardi barrelini, mis on kõigi aegade rekord.

„Juba praegu on naftaturul ülepakkumine. Varud on rikkalikud ning suletud rafineerimistehased alustavad peagi uuesti tööd,“ ütles Liquidity Energy maakler Pete Donovan.

Brenti toornafta hind langes täna 1,1 protsenti 45,69 dollarini barrelist. WTI odavnes 1,3 protsenti ning barrel maksis päeva lõpuks 44,19 dollarit. Nädala jooksul on hinnad langenud ligi 4 protsenti. Rotterdami 95 bensiini tonnihind on langenud aga 442 dollarini.

Nafta hindu survestab ka dollari tugevnemine. Valuuta kallines täna kõrgeima tasemeni alates märtsist.

 

 

Hetkel kuum