Rohkem kui veerand Euroopa ettevõtetest plaanivad pärast Brexitit oma ärisidemeid Briti pankadega vähendada, selgub Greenwich Associatesi uuest küsitlusest.
- Suurbritannia lipp Foto: epa
28 protsenti ettevõtetest plaanivad Briti pankadest loobuda ning suurem osa neist hakkab äri tegema globaalsete laenuandjatega. Küsitlusele vastas kokku 63 Euroopa ja Suurbritannia ettevõtet. 8 protsenti Briti firmadest plaanib kodumaiste pankadega oma ärisidemeid suurendada.
Ettevõtted muretsevad eelkõige selle pärast, kas Londonist väljaspool olevad pangad saavad oma teenuseid ka edaspidi vabalt Euroopa Liidus pakkuda. Rohkem kui pooled ettevõtted arvavad, et Suurbritannias asuvad pangad kaotavad õiguse ELis filiaale avada (passporting rights). Briti ettevõtetest arvab sama 37 protsenti, teatas Greenwich.
„Kui tulemused on korrektsed, mõjutab see märkimisväärselt Euroopa finantsteenuste turgu, millest need ettevõtted sõltuvad. Seega võivad nad riskide maandamiseks võtta ette täiendavaid samme,“ teatas Greenwich raportis.
Õigust filiaale avada Britid ei saa, sest nii on Euroopa Liidu reeglites kirjas, ütles Saksamaa parlamendiliige Michael Fuchs. Suurbritannia ministrid aga usuvad, et suudavad riigile välja võidelda parima lepingu, mille kohaselt jäädakse ühisele turule, aga inimeste vaba liikumist ei toimu, kirjutas Bloomberg selle kuu alguses.
Umbes 45 protsenti Mandri-Euroopa ettevõtetest usub, et Brexitil on negatiivne või väga negatiivne pikaajaline majanduslik mõju. Peaaegu 30 protsenti Briti ettevõtetest arvab sama.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.