Vargus Argentinas võis juhatada 500miljardilise maksuauguni

Argentina lipp  Foto: epa
Pille Ivask • 25. august 2016 kell 12:00

Argentina asepresidendi Gabriela Michetti kodust varastati mõne aja eest 67 000 dollarit, mis võis uurijad juhatada aastatepikkuse maksulaekumise probleemini.

Selle asemel, et uurida, kuhu Michettilt varastatud raha jäi, hakkasid ametivõimud hoopis raha päritolu kohta uurima, kirjutab Bloomberg.

Argentina praegune president Mauricion Macri on seljataha jätnud 12 aastat populismi ning asunud riigis reforme tegema, näiteks on riigis loodud statistikabüroo.

Analüütikud on väitnud, et kui Argentinas oleks reformidega varem alustatud, oleks riik teeninud viimase 30 aasta jooksul 500 miljardit lisadollarit.

Argentina avalikkust silmas pidades tähendab see aga üksnes seda, et kuna riigis aetakse asju valdavalt sularahaga, vajab selline süsteem märkimisväärselt muutmist, kuna maksudest kõrvale hoidmine on riigis levinud.

2014. aastal oli vaid pooltel Argentina elanikel pangakonto. Võrdluseks: ametliku statistika põhjal on maailmas kolm riiki - Rootsi, Uus-Meremaa ja Norra -, kus on pangakonto kõigil elanikel.

Hetkel kuum