Ökonomist: Fed võib investoritelt vaiba alt tõmmata

29. august 2016, 19:02
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160829/BORS/160829711/AR/0/AR-160829711.jpg

Föderaalresev võib piltlikult öeldes investoritelt, kes otsivad märke peatse intressimäärade tõusu kohta, vaiba jalge alt tõmmata, hoiatab Northern Trusti ökonomist Carl Tannenbaum.

“Vaadates turgude hinnataset, siis tundub, et turud ei panusta intressitaseme tõusule hoolimata positiivsest USA tööraportist ning poliitikute positiivselt meelestatud sõnavõttudest, mis suurendavad võimalust intressimäärade tõusuks,” sõnas Tannenbaum.

Hoolimata mõnede ökonomistide arvamusest, et Fed järgib turgude samme, oleks keskpangal tema sõnul lihtne seda dünaamikat muuta.

“Fed võib turgudele öelda, et meie majanadus on väga heas seisus ning see erineb teistest riikidst, mistõttu ei pea me tegema sama, mida teevad teised keskpangad ning me võime intressimäärasid vaikselt tõsta,” sõnas ta.

Madalad intressimäärad on sundinud investoreid panustama riskantsematesse varadesse, mis on omakorda suurendanud hirme, et aktsiate ja teiste varade hinnad on õhku täis.

Föderaalreserv plaanib tõsta intressimäärasid ajal, mil teised keskpangad üle maailma alandavad neid või rakendavad hoopiski negatiivseid intressimäärasid eesmärgiga stimuleerida majanduskasvu.

Oma reedes kõnes rõhutas Föderaalreservi president Janet Yellen, et tõenäosus intressimäärade tõusuks on suurenenud.

Ka Fedi asepresident Stanley Fischer rõhutas, et majandusandmed on piisavalt head peatseks intressimäärade tõusuks.

Peale neid kommentaare tõusid ka ootused, et Föderaalreserv võib tõsta septembris intressimäärasid; turud prognoosisid intressimäärade tõusu tõenäosuseks 33%.

Tõenäosuseks, et intressimäärad tõusevad novembris, ennustavad turud 36% ning detsembriks 44%.

Deutsche Banki USA ökonomist Joseph LaVorgna aga ei usu, et Fed tõstab septembris intressimäärasid. Lähiajaloos ei ole Fed tõstnud intressimäärasid kui Fedi futuurid ei ole prognoosinud ligi 70% tõenäosust intressimäärade tõusuks.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2016, 19:02
Otsi:

Ava täpsem otsing