Kadi Neemre • 8. september 2016 kell 18:54

Kinnisvara aktsiad saavad homme USA börsil oma koha

Foto: EPA

Sellel nädalal leiavad aktsiaturul oma koha ka kinnisvara aktsiad ning investorid valmistuvad sündmuseks hoolikalt.

Peale reedest börsi sulgumist saab tööstusharust S&P 500 üks sektoritest; USA üks peamisi börsiindekseid koosneb peale kinnisvara liitumist 11st divisjonist.

Otsus tehti peamiselt seetõttu, et S&P Dow Jones Indices ametnikud usuvad, et tööstusharu on muutunud piisavalt suureks, et selle võiks eraldada laiemast finantssektorist, mis hõlmab, kommerts- ja investeerimispanku, kindlustusettevõtteid jm.

Investorite jaoks on tegemist aga olulise muutusega.

Portfooliod, mis jälgivad S&P 500, peavad kohanduma uue sektoriga, mis peaks indeksist moodustama pisut üle 3%.

Finantssektor, mis praegu moodustab indeksist ligi 13,1%, kukub tõenäoliselt alla 12%.

See tähendab seda, et investorid, kes soovivad oma portfooliotes tasakaalu tagada, peavad aktsiapaigutustes vastavad ümberkorraldused tegema.

Sammu eel on investorid kinnisvarafondidesse suurel hulgal raha pumbanud. Ainuüksi augustis voolas fondidesse 1,08 miljardit dollarit; 2016. aastal on see summa seni olnud 7,6 miljardit dollarit, selgub State Street Global Advisorsi täna avaldatud andmetest.

Suurima kasu on seni saanud 35,7 miljardi dollariline Vanguard REIT Index Fund, millesse on sellel aastal voolanud 4,57 miljardit dollarit.

2,87 miljardit dollarit väärt Schwab U.S. REIT on kogunud 706,2 miljonit dollarit; 4,3 miljardiline iShares Cohen & Steers REIT aga 355,2 mijonit dollarit, selgub FactSeti andmetest.

 

 

Hetkel kuum