Kadi Neemre • 9. september 2016 kell 19:49

Börs: turud kardavad intressimäärade tõusu

Foto: EPA

USA turud kukkusid täna seoses taaslahvatanud murega, et Föderaalreserv võib intressimäärasid tõsta juba sellel kuul.

Dow Jones kukkus täna kauplemise käigus ligi 300 punkti; indeksi suurimad kaotajad olid 3M ja Boeing.

S&P 500 kukkus 1,85, indeksi suurim kukkuja oli telekommunikatsiooni sektor, mis langes enam kui 3%.

Nasdaq kukkus ligi 100 punkti, olles suuresti mõjutatud Apple’st, mis kukus 1,8%.

Fedi mõjuka liikme kommentaarid intressimäärade tõstmise vajadusest on väga olulised,” sõnas Fort Pitt Capitali analüütik Kim Forrest. “Ma arvan, et turud peavad mõistma, et peagi võib ees oodata intressimäärade tõus. See, kas see juhtub septembris või detsembris, ei oma suures pildis olulist tähendust.”

“Ma arvan, et võtmetähtsus on siinkohal Eric Rosengreni kõnel,” sõnas JPMorgan Fundsi globaalne strateeg David Kelly. “Ma usun, et nad püüavad ennast nurka suruda, kus nad sunnitud septembris usaldusväärsuse säilitamisejs intressimäärasid tõstma.”

“Kui turg peaks ka hakkama intressimäärade tõusu ootuses maha müüma, siis ma usun, et sellest taastutakse üsna kiiresti,” lisas Kelly.

Bostoni Fedi president Eric Rosengren sõnas oma kõnes, et madalad intressimäärad kasvatavad võimalust, et USA majandus võib üle kuumeneda. Vaikselt tõusvad intressimäärad säilitavad tema sõnul täistööhõive.

CME Groupi FedWatchi mõõdiku kohaselt prognoosivad turud tänase seisuga võimaluseks, et intressimäärad tõusevad septembris, 24%; eile prognoositi tõenäosuseks 18%.

USA toornafta kukkus 3,65% ning barreli hinnaks kujunes 45,88 dollarit. WTI tegi sellel nädalal enam kui 3% tõusu ning USA naftapuurtornide arv kasvas 7 võrra.

Dow Jones langes 1,63% ja sulgus 18178,45 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 2,45% langusega 2127,95punktil. Nasdaq kukkus 2,54% ning sulgus 5125,91 punktil.

Hetkel kuum