Kadi Neemre • 14. september 2016 kell 19:51

Börs: volatiilsus turgudel jätkub

Nafta pani turud langema  Foto: EPA

USA aktsiad olid täna valdavalt languses, olles peamiselt mõjutatud naftahindade langusest, mis toimus hoolimata naftavarude vähenemisest.

“Ma arvan, et turud üritavad leida vastust suurele küsimusele, mis meid kõiki vaevab. Ei, see ei ole Föderaalreserv, see on: kas majanduse olukord on paranemas? Me ei tea,” kommenteeris turgude olukorda Fort Pitt Capitali aktsiaanalüütik Kim Forrest.

Dow Jonesi suurimaks kukkujaks oli täna IBM. S&P 500 mõjutas enim energiasektor, mis kukkus 1%. Nasdaq oli täna ainus tõusja ning seda tänu Apple’i 3,6% ning biotehnoloogia 1% kasvule.

USA toornafta hinnad pöördusid tõusule peale EIA avaldust, mille kohaselt kukkusid USA naftavarud eelmisel nädalal ligi 600 000 barreli võrra, kuid tõusu ei suudetud kaua hoida. WTI lõpetas päeva 2,94% languses ning barreli maksumuseks kujunes 43,58 dollarit.

Majandusandmete poole pealt kukkusid augustis impordihinnad 0,2%. Reutersi küsitletud majandusanalüütikud prognoosisid hinnalanguseks augustis 0,1%. Aasta lõikes kukkusid impordihinnad 2,2%, mis on väikseim langus alates 2014. aasta oktoobrist; juulis kukkusid hinnad 3,7%. Impordihindu on tugevalt mõjutanud tugev dollar ning odav nafta. Need faktorid koos kehva palgakasvuga on inflatsiooni jätnud pikaks ajaks alla Föderaalreservi 2% sihti.

USA keskpank kohtub järgmisel nädalal ning siis otsustatakse ka rahanduspoliitika edasised sammud. Turud prognoosivad võimaluseks, et septembris tõstetakse intressimäärasid, 15%, selgub CME Groupi FedWatch mõõdikust.

USA investoreid teevad murelikuks ka eelseisvad presidendivalimised. “Valimised on lõpuks jõudnud piisavalt lähedale, et sellest võiks saada muekoht,” sõnas Warren Financiali juht Randy Warren. DonaldTrump on Hillary Clintonile kannale astumas ning see hirmutab turge.

Ettevõtete poole pealt jõudsid Saksamaa ravimite ja kemikaalide tootja Bayer ja Monsato viimase ostus kokkuleppele. Monsato ostetakse 66 miljardi dollari eest ehk aktsia hinnaks on 128 dollarit. Monsato aktsia tegi uudise peale enam kui 1% kasvu. 

Detsembri kullafutuurid kasvasid 2,80 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1326,50 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,18% ja lõpetas päeva 18034,77 punktil. S&P 500 sulgus 0,06% langusega 2125,77 punktil. Nasdaq tõusis 0,36% ning sulgus 5173,77 punktil.

 

Hetkel kuum