Maailma jätkusuutlikumad linnad asuvad Euroopas

15. september 2016, 10:45
Spordivõistlus Zürichis
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160915/BORS/160919867/AR/0/AR-160919867.jpg

Värske uuring reastas maailma jätkusuutlikumad linnad, vahendab Bloomberg.

Selgub, et maailma 20 jätkusuutlikuma linna hulka kuulub 16 Euroopa ning 4 Aasia linna.

Uuringuks analüüsiti linnades pakutavaid tingimusi ning selle põhjal anti hindeid 32 valdkonnas, mis kuuluvad omakorda kolme suuremasse kategooriasse: ettevõtlustingimused ja üldine ärikliima, keskkonnasäästlikkus ning elukvaliteet.

Analüüsi tulemusena on maailma kõige jätkusuutlikum linn Zürich, järgnevad Singapur, Stockholm, Viin ja London. Edetabelist leiab veel Pariisi, Madridi ja Kopenhaageni.

Vaid kolm linna, Stockholm, Viin ja Amsterdam, pääsesid 20 parema hulka kõigis kolmes eelnimetatud kategoorias.

Zürichi puhul toodi esile peamiselt seda, et linn propageerib roheenergia kasutamist ning on ehitanud mugava ühistranspordisüsteemi, samas on aga seal peamiseks probleemiks elukallidus.

Uuringu kohaselt asuvad kõige vähem jätkusuutlikud linnad Aasias - silmas on peetud eeskätt suurlinnasid, kus suur osa elanikkonnast elab slummides.

Heade tulemustega ei paistnud uuringu põhjal silma ka Põhja-Ameerika linnad, mille põhiprobleemiks on keskkonnasaaste, kuna paljud suurlinnad on ehitatud selliselt, et parim viis ringiliikumiseks on auto. Samuti toodi nende puhul negatiivsena välja elanike üha suurenev ülekaalulisus, aga ka elukallidus ning probleemid töö- ja puhkeaja reguleerimisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. September 2016, 18:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing