Mait Kraun • 19. september 2016 kell 16:48

Deutsche Banki aktsia jätkab langust

Deutsche Bank.  Foto: EPA

Deutsche Banki aktsia jätkas täna langust, sest analüütikute sõnu sunnib kohtukulude kasv ettevõttel kapitali koguma isegi juhul, kui pank suudab 14 miljardise nõude ära maksta, vahendab Bloomberg.

Ettevõtte aktsia odavnes täna Frankfurdi börsil 2,42 protsenti. USA New Yorgi börsil on Saksa panga aktsia kukkunud 2,9 protsenti. See tähendab, et tänavu on Deutsche Banki aktsia langenud juba 48 protsenti.

„Saksamaa suurim pank on selgelt alafinantseeritud, vaatamata sellele, et USA justiitsministeeriumi nõue suudetakse ehk ära maksta,“ ütles Societe Generale analüütik Andrew Lim. Kui kohtukulud ületavad 5,4 miljardit eurot, siis see tähendab, et ettevõte peab turult raha koguma, lisas ta.

See on sisuliselt sama summa, mille pank on õiguskulude katmiseks reservidesse kogunud. Deutsche Bank peab praegu tegelema ka Venemaa äriga seotud rahapesu süüdistustega.

Deutsche Banki aktsia langes reedel 8,4 protsenti, sest USA justiitsministeerium esitas pangale 14 miljardi dollari suuruse nõude. Nimelt väidavad USA juristid, et pank hindas hüpoteekväärtpaberite kvaliteeti valesti ja eksitas seega investoreid. Kõik juhtus finantskriisi ajal 2008. aastal.

Hetkel kuum