Pille Ivask • 20. september 2016 kell 12:11

Jänkid loobivad kallimat autokütust ostes miljardeid tuulde

Tankimine  Foto: epa

Värskest uurimusest selgub, et ameeriklased on viimase aasta jooksul üle kahe miljardi dollari eest ostnud n-ö premium-klassi kütust, mida nad ekslikult peavad autole kasulikumaks.

Aastaid on energiaettevõtted püüdnud tarbijaid veenda, et kui panna aeg-ajalt kütusepaaki nii-öelda tavakütuse asemel kõrgekvaliteedilisemat, on see autole hea, vahendab MarketWatch.

USA reisifirma AAA aga teatas, et tegelikult pole vahet, kas auto sõidab tavalise või kõrgema kvaliteediklassiga kütusega – sõidurõõm on sama ning ka läbitavate kilomeetrite arvus pole vahet. “Kui auto on loodud nii-öelda tavakütusega sõitma, ei tee sõitja tegelikult oma sõidukile mingit teenet,” märkis AAA täna avaldatud uuringu raportis.

USA Energia Informatsiooni Administratsiooni andmeil tangivad inimesed üha enam just kõrgema kvaliteediga kütust. Selle põhjuseks arvatakse asjaolu, et kütuse hind on praegu madal ning see tekitab inimestes tunde, et kallimat kütust ostes saavad nad endale ja oma autole midagi kvaliteetsemat lubada.

USA tanklates on tavakütus oktaanarvuga 87 ning 89, kõrgema kvaliteediga kütuseks loetakse 91 ja 93. AAA andmeil müüdi möödunud aastal vaid 16% selliseid sõidukeid, mis nõuavad kõrgema kvaliteediga kütust. 

Hetkel kuum