Kadi Neemre • 22. september 2016 kell 17:12

Analüütik ennustab Netflixi aktsiale suurt edu

Netflixi aktsiahind võib kahekordistuda  Foto: EPA

Internetiaktsiaid eelistavad investoritel on suurim võimalus teenida kasumit panustades Netflixi, usub RBC Capital Marketsi juhtiv internetianalüütik Mark Mahaney.

“FANGi ettevõtete seas on see üks suurim mahajääja,” sõnas ta.

FANGi mõiste on loonud Jim Cramer ning see viitab online ettevõtetetele Facebook, Amazon, Netflix ja Google’i emafirma Alphabet.

Sellel aastal on videoettevõtte aktsiad teinud 17% languse, makstes eilse sulgemise ajal 95 dollarit aktsia kohta.

2016. aastal on FANGi esiotsas Facebook, mille aktsiad on tõusnud 24%, sellele järgneb Amazon ligi 17% kasvuga ning Google'i emafirma Alphabet 3,5% kasvuga.

“Aktsia hind võib kolme aastaga kahekordistuda,” märkis ta. “Me usume, et Netflix võib teenid 10 dollarit kasumit aktsia kohta aastaks 2020 ning aktsia hind võib kasvada 200 dollarile.”

Aktsia hinnatõusu taga seisab aga kasutajaskonna kasv. “Me usume, et kasutajaskond võib kasvada globaalselt 150 -160 miljoni inimeseni paari aastaga.”

Ettevõtte sõnul lisandus kvartalis 1,7 miljonit uut kasutajat; prognoositi aga 2,5 miljoni kasutaja lisandumist. Kokku on ettevõttel pisut alla 80 miljoni kasutaja üle maailma.

Ettevõtte aktsia kukkus järgneval kauplemissessioonil 13% ning seda hoolimata oodatust paremast kvartalikasumist, milleks oli 9 senti aktsia kohta. 2,11 miljardi dollari suurune müügitulu vastas ootustele. Netflix on langusest taastunud 10%.

 

 

Hetkel kuum