Kadi Neemre • 27. september 2016 kell 18:52

Ekspert: Trumpi võidu korral võib Yellen tagasi astuda

Janet Yellen  Foto: EPA

Arvestades presidendikandidaatide hiljutisi kommentaare, ei oleks Donald Trumpi administratsioon praeguse Föderaalreservi koosseisu suhtes just eriti soosiv.

Seega, kui vabariiklased peaksid valimised võitma, siis võib see USA keskpanga juhtstruktuuridele avaldada nii palju survet, et Fedi juht Janet Yellen võib olla sunnitud tagasi astuma, hindab üks analüütik olukorda.

“Kui Donald Trump võidab presidendivalimised, on äärmiselt suur võimalus, et Fedi juht Janet Yellen astub peaaegu koheselt tagasi, võibolla juba enne detsembri keskpaigas toimuvat Fedi kohtumist,” usub Capital Economicsi USA peaökonomist Paul Ashworth. “On keeruline ette kujutada, kuidas ta jätkaks oma positsioonil ametiaja lõppemiseni 2018. aasta alguses.”

“Me oleme suures, paksus, inetus mullis. Me peaksime olema äärmiselt ettevaatlikud ning Föderaalreserv tegeleb poliitiliste küsimusega,” sõnas Trump, lisades, et “Fed ei tee oma tööd. Föderaalreserv on poliitilisem kui Clinton.”

Trump ei ole Yellenit kutsunud üles tagasi astuma, kuid viitas, et ta võib ta välja vahetada. Valimised toimuvad kuu aega enne Föderaalreservi 13-14. detsembi kohtumist, millelt oodatakse intressimäärade tõstmist.

Ashworth usub, et Trumpi kriitika Yelleni suhtes jätkub kogu tema kampaania jooksul, pannes Yelleni äärmiselt ebamugavasse olukorda.“Kui Trump võidab, siis me usume, et Yellen astuks üsna kiiresti tagasi,” sõnas Ashworth. “Peamiseks põhjuseks, miks me usume, et Yellen võib tagasi astuda, on see, et see vähendaks FOMCi osas poliitilist ülekuumenemist.”

 

 

Hetkel kuum