Mait Kraun • 7. oktoober 2016 • 1 min
Jaga lugu:

S&P Global Ratings: Deutsche Bank saab hakkama

Deutsche Bank  Foto: EPA

Deutsche Bankil on piisavalt kapitali, et maksta ära USA justiitsministeeriumi nõuded, teatas S&P Global Ratings, vahendab CNBC.

S&P Globali teatel on pank jätkuvalt riskantne, aga Saksa laenuandja tulevik on reitingufirma arvates veidi eredam.

Mitmetest raportitest on selgunud, et esialgselt nõudis USA justiitsministeerium Deutsche Bankilt 14 miljardit dollarit. Eelmisel nädalal kerkisid aga spekulatsioonid, et see summa võib olla kokkulepete käigus langenud 5,4 miljardi dollarini. Tõsi, need spekulatsioonid kummutati peagi.

S&P hinnangul saab lõplik number olema suurem kui 5,4 miljardit, aga „materiaalselt väiksem“ kui 14 miljardine summa.

„See oletus tugineb eelmistel juhtumitel USA justiitsministeeriumiga, mis on olnud Deutsche Banki omaga sarnased,“ teatasid S&P analüütikud oma avalduses.

Reitingufirma analüüsi käigus leiti, et Deutsche Banki kapitaliseeritus ja majandustulemused „on piisavad“ ja „pank on tugevdamas oma riskihaldamist ning üleüldist kultuuri, et vältida edasiste vigade tegemist juhtimisel.“

„Deutsche Banki peamine väljakutse on ärimudel restruktueerimine, mille edukal läbiviimisel on võimalik oma majandustulemusi ja kapitaliseeritust parandada,“ teatas reitinguagentuur. „Oma ärimudeli kohandamisel on konkurentidest veidi maha jäädud ja nüüd tehakse see vahe tasa.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt