Mait Kraun • 10. oktoober 2016 kell 19:11

Trump pani Mehhiko peeso kallinema

Donald Trump  Foto: Epa

Mehhiko peeso hakkas täna tõusma, sest Donald Trumpi võimalused presidendiks saada on vähenenud. Kohalik keskpank saab tänu sellele vabamalt hingata, vahendab MarketWatch.

Valuuta hiljutine taastumine on Mehhiko Keskpangal lasuvat survet veidi vähendanud, ütlesid mitmed turuosalised. Sellel aastal on keskpank tõstnud intresse 1,5 protsendi võrra – osaliselt just selle tõttu, et vältida valuuta odavnemisest tingitud inflatsiooni kiirenemist.

Suvel hakkas peeso kurss järsult langema ning dollari eest sai vahepeal peaaegu 20 peesot, mis on rekordmadal tase. Valuuta langust kiirendas Donald Trumpi edu arvamusküsitlustes. Nüüd on Trumpi seis veidi kehvem, sest nädalavahetusel ilmusid välja videolindid, kus ta 2005. aastal naistest halvustavalt rääkis. Selle tõttu on peeso ka tugevnema hakanud.

Täna on Mehhiko peeso tugevnenud USA dollarisse 2 protsenti. Praegu saab ühe dollari eest 18,89 peesot. Reedel oli vastav tase veel 19,30 juures.

„See aitab Mehhiko Keskpangal veidi rahulikumalt hingata,“ ütles Societe Generale valuutastrateeg Kit Juckes. „Nad on valuutakursi suhtes väga tundlikud, aga nüüd on olukord veidi paranenud.“

 

Hetkel kuum