Sirje Rank • 12. oktoober 2016 kell 7:25

Ericssoni aktsia kukkus kivina

Ericssoni aktsia kukkus kivina  Foto: Scanpix/Reuters

Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericssoni aktsia kukkus peale kasumihoiatust kauplemispäeva avanedes kivina.

Aktsia kukkus üle 17% ja kauples 51,2 Rootsi krooni tasemel.

Ettevõte teatas täna, et kolmanda kvartali tulemused jäid ootustele oluliselt alla.

See on selgelt väga suur negatiivne uudis, kommenteeris kasumihoiatust Nordea peaanalüütik Rootsis Martin Guri. Guri ütles Rootsi majanduslehele Dagens Industri, et eriti üllatas teda brutomarginaali nii suur langus. Ja vaevalt et tegemist on ühekordse negatiivse mõjuriga. 

Ericssoni brutomarginaal on märkimisväärselt madal ja seda ei saa põhjendada vaid nõrga turuseisu ja võimsuste vähese koormatusega, hindas Nordea pank Ericssoni kasumihoiatusele antud kiirkommentaaris.

Nordea usub, et analüütikud kärbivad Ericssoni selle aasta prognoose nüüd 30% või veelgi rohkem. Ilmselt jätab kasumihoiatus oma varju ka tuleva aasta prognoosidele, leiab pank.

Kommentaaris kordab Nordea juba varem analüütikutelt kõlanud arvamust, et praeguseks teada antud kärpeprogrammist Ericssonis ei piisa.

Tõenäoliselt kärbib Ericsson oluliselt ka dividendide maksmist. Juuli lõpus olid SME Direkti küsitletud analüütikud veel seda meelt, et Ericssoni dividend 2016. a eest võib ulatuda 3,99 Rootsi kroonile aktsiast (võrdluseks 3,70 krooni läinud aasta eest).

Hetkel kuum