Kadi Neemre • 4. november 2016 kell 21:01

S&P 500 tegi viimase 36 aasta pikima järjestikuse languse

New Yorgi börs  Foto: EPA

S&P 500 sulgus reedel üheksandat järjestikkust päeva languses. Tegemist on esimese korraga ligi 36 aasta jooksul, mil indeks on nii kaua järjest languses olnud.

Ebakindlus valimiste osas on olnud peamiseks turgude languse põhjuseks. Donald Trumpi võiduvõimalused on viimasel ajal tõusnud ning paljud strateegid on märkinud, et selline tulemus haukaks suure osa S&P-st ehk indeksi languseks prognoositakse sellisel juhul vähemalt 10%.

Ka nafta ei ole aktsiahindadele viimasel ajal kasuks tulnud. Mured naftavarude üle on toornafta hindu kukutanud juba kuuel järjestikkusel sessioonil. Kõigele lisaks tundub üha tõenäolisem, et Föderaalreserv tõstab detsembris intressimäärasid, mis omakorda võib aktsiaturgudele negatiivselt mõjuda.

Viimati kukkusid turud üheksa kauplemispäeva järjest 1980. aasta detsembri alguses. Huvitaval kombel lõppes langus 12.detsembil – päeval, mil toimus Apple’i aktsiate esmaemissioon. Täna on see suurim aktsia maailmas.

Tollel ajal tegid turud enam kui 9% languse, praegune langus on olnud aga hoopiski pehmem. Viimati sulgus S&P rohelises 24.oktoobril. Alates sellest ajast saadik on indeks kukkunud vaid pisut enam kui 3%.

 

 

Hetkel kuum