Indrek Mäe • 9. november 2016 kell 7:30

Roosaare: kahetsen, et kihlveokontoris ei panustanud

Jaak Roosaare  Foto: Andras Kralla

Investor Jaak Roosaare leiab, et Donald Trumpi saamine USA presidendiks võib majandusele hästi mõjuda ning kahetseb, et usaldas teist korda järjest avaliku arvamuse küsitlusi ega panustanud tänasele tulemusele.

„Jättes kõrvale kõik muud aspektid, nagu näiteks julgeolek, naiste ahistamine jne, siis majandusele võivad vabariiklased isegi paremini mõjuda,“ rääkis Roosaare. „Teist korda järjest on avaliku arvamuse küsitlused väga puusse pannud ning kahetsen, et kihlveokontoris ei panustanud – majanduses toetan ise pigem vabariiklaste vaateid,“ lisas investor.

Roosaare peab positiivseks ka seda, et lisaks Trumpi võidule saavutasid vabariiklased enamuse senatis. „Lõpuks ometi on võimalik otsuseid teha ja ellu viia – jällegi käib jutt majandusest,“ toonitas ta. „See, et usk muutub tähtsamaks ja mehhiklased ning abordid võidakse ära keelata, on teine teema,“ märkis Roosaare.

Turud paanikas

Seda, et turgudel on Trumpi võidu järel puhkemas paanika, näitab Roosaare hinnangul see, et volatiilsusindeks VIX oli täna hommikul kell 6 Eesti aja järgi 40 protsenti plussis ja futuurid 5–6 protsendi miinuses.

„Volatiilsusega tuleb arvestada ja und ei tohiks oma investeeringute pärast kaotada,“ rääkis investor.

Roosaare hinnangul on Trumpi võidu mõju kestvust finantsturgudele raske hinnata, kuid pikas perspektiivis usub ta siiski vabariiklaste positiivse majanduspoliitika kajastumist ka aktsiahindades.

Ostukoht

Roosaare tõi välja, et pikaajalise investori jaoks on tegemist pigem ostukohaga. „Eks see sõltub ka sektorist, Teslat näiteks ei ostaks,“ ütles ta. „Samas loodan, et saan oma positsiooni Berkshire Hathaway’s suurendada,“ lisas Roosaare.

Teistele investoritele soovitas Roosaare oma ostunimekiri valmis hoida ning seejuures pingsalt hindu jälgida. „Kindlasti ei teha otsuseid tahavaatepeeglisse vaadates, näiteks praegu VIXi või kulda ostes, samuti ei ole mõistlik paanikast ajendatult tehinguid sooritada,“ rääkis ekspert.

„Vabariiklased said võimule ja patiseis sai läbi, usun et Trumpi suhtes on ootused väga madalad ja pigem on siin lootust positiivselt üllatuda,“ märkis Roosaare. „Trump on siiski ärimees ja eelkõige rikaste huvide eest väljas – minu jaoks oli imetlusväärne, et Florida tema poolt hääletas ja et just vaesemad inimesed toetavad vabariiklasi,“ lisas ta.

Lõpetuseks tõi Roosaare välja, et majandusele mõjuvad hästi ka Trumpi lubatud suured investeeringud infrastruktuuri.

Hetkel kuum