Mait Kraun • 14. november 2016 kell 14:00

Rogers: panustan Venemaale

Jim Rogers  Foto: Reuters/Scanpix

Investeerimisguru Jim Rogers panustab sellele, et Donald Trumpi võit mõjub Venemaale hästi, vahendab CNN Money.

„Olen praegu Venemaal,“ ütles Rogers täna CNNile. „Tundub, et Trumpile meeldib Venemaa ja Venemaale meeldib Trump. Ma panen veel rohkem raha Venemaale.“

Rogers ei maininud, mis investeeringuid ta konkreetselt teinud on. Tema seisukoht tugineb aga eeldusel, et Trumpi presidentuur parandab suhteid Venemaaga. Sanktsioonidest loobumise tõenäosus on nüüd suurem ja head suhted USAga mõjuvad Venemaa majandusele hästi.

Venemaa suurim aktsiaindeks kallines pärast valimistulemuste teatamist kahe päevaga 7 protsendi võrra. Tõsi, pärast seda on turud uuesti taandunud. Valimiste järel hakkas ka rubla tugevnema.

Rogers lisas, et tõenäoliselt käitub Trump oma sõnade järgi ning alustab maksude alandamise ning infrastruktuurile tehtavate kulutuste tõstmisega. „Ma ei tea, kust see raha küll tuleb, aga nii ta on lubanud,“ ütles Rogers.

Investor nentis, et turul on ka kaotajaid. „Ma ei osta kulda ja Hiina aktsiaid juurde, sest Trump võib mõlema hindadele kehvasti mõjuda,“ ütles ta.

Nimelt plaanib Trump kehtestada Hiina kaupadele imporditariifid ja see võib vallandada kaubandussõja.

„Kaubandussõjad ei lõppe kellegi jaoks hästi. Keegi ei võida neid ja me kõik kannatame. Kui see juhtub, siis see survestab märkimisväärselt riikide majanduskasvu,“ nentis Rogers.

Hetkel kuum