Mait Kraun • 16. november 2016 kell 18:17

Ekspert: Trump sattus presidendiks väga kehval ajal

Donald Trump.  Foto: Reuters/Scanpix

Presidendivalimised võitnud Donald Trumpil ei vea, sest tema ametiajal tabab USAd tõenäoliselt majanduslangus, ütles üks majandusekspert, vahendab Yahoo Finance.

„Ta võis presidendikoha saada kõige halvemal ajal,“ ütles finantsväljaande „Things That Make You Go Hmmm“ autor ja RealVision Televisioni kaasasutaja Grant Williams.

„USAs ei ole majanduslangust olnud juba 7 aastat,“ ütles ta. „Majanduslangus on hiljaks jäänud ja viimastel kvartalitel ilmunud andmed viitavad asjaolule, et see võib olla küllaltki lähedal.“

2008. aasta finantskriisile reageerisid keskpangad rahatrüki ja ülimadalate intressimääradega. Näiteks Föderaalreserv alustas võlakirjade kokkuostu programmiga (QE). Kaheksa aastat hiljem on intressimäärad jätkuvalt nullprotsendi juures ja osades riikides on need ka negatiivsed.

Rahapoliitika üks peamisi eesmärke oli tarbimist stimuleerida, mis oleks pidanud majanduskasvu kiirendama.

„Mulle tundub, et rohujuure tasandil ei lähe tarbijatel sugugi hästi. Kogu majandus liigub tarbijatega käsikäes. Ma arvan, et Trump peab olema väga ettevaatlik,“ ütles Williams.

Ta tõi ka välja, et aktsiaturud on ebastabiilsed, sest valimistele järgnenud reaktsioon oli väga volatiilne. „Turg, mis samade uudiste järel odavneb 5 protsenti ja kallineb siis 6 protsenti, on loomupäraselt ebastabiilne.“

Hetkel kuum