Kadi Neemre • 23. november 2016 kell 13:13

USA majandusel läheb üha paremini

Tootmine moodustab ligi 12% USA majandusest  

Oktoobris suurenes USAs toodetud tootmisvahendite tellimuste hulk, mida juhtis kasvanud nõudlus masinate ja mitmete teiste seadmete järele. See on üheks varaseks indikaatoriks, et neljanda kvartali majanduskasv tõotab tulla üsna hea.

USA Kaubandusministeerium märkis täna, et tootmisvahendite tellimused kasvasid 0,4%; septembris kukkus tellimuste maht aga 1,4%. Eelmise kuu tellimuste kasv langes kokku analüütikute prognoosidega ning viitab sellele, et tööstus on tasapisi taas jalgele tõusmas, vahendab CNBC.

Lisaks on positiivseid uudiseid pakkunud kinnisvarasektor, tööturg ning üha kasvav inflatsioonimäär, mis kinnitavad, et majandus jätkas neljandas kvartalis paranemist.

Atlanta Föderaalreserv prognoosib, et SKP kasvab neljandas kvartalis aasta lõikes 3,6%. Perioodil juuli-september kasvas majandus 2,9%.

Tugev majanduskasvu väljavaade, paranev tööturg ning kasvav inflatsioon julgustavad tõenäoliselt ka Föderaalreservi tõstma intressimäära järgmisel kuul.

Ettevõtete kulutused varustusele on toetanud majanduskasvu, kuna tugeva dollari järelmõjud ning madalad naftahinnad jätkavad mõnede ettevõtete kasumite kärpimist. Ettevõtete kulutused seadmetele on kahanenud neli kvartalit järjest, avaldades ränka mõju tootmisele, mis moodustab 12% USA majandusest.

Tundub, et dollari ralli tipphetk jäi selle aasta esimesesse poolde ning nafta ja gaasi pumpamine on viimastel kuudel suurenenud; see omakorda on kaasa toonud õrna optimismi, et ettevõete kulutused seadmetele hakkavad neljandas kvartalis suurenema.

Ühtlasi loodetakse abi olevat presidendivalimiste tulemusest. Nimelt on Donald Trump lubanud infrastruktuuri investeerida suuri summasid ning see omakorda võib suurendada ettevõtete investeeringuid tootmisvahenditesse. See võiks aidata raskehtenika tootjaid nagu Catepillar, mis eelmisel kuul alandas oma aastast kasumiprognoosi.

 

 

Hetkel kuum