Indrek Mäe • 2. detsember 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Aasia turg kukkus, investorid põgenevad toorainetesse

Aasia börsid langevad  Foto: EPA

Investorid kardavad, et USA keskpank tõstab intressimäärasid oodatust kiiremini. See on viinud nii Aasia kui ka ülejäänud maailma aktsiaturud langusesse, toorainete hind kerkib.

Spekulatsioonid intressimäärade suurest tõusust said hoogu pärast Trumpi valimist USA presidendiks ning seda süvendab ootus, et nafta hinna kerkimine tekitab inflatsioonisurve.

Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna suurim indeks MSCI MIAPJ000PUS kukkus täna 0,9 protsendi võrra. Hiina indeks CSI 300 langes aga protsendipunkti võrra, samas kui Hong Kongi Hang Sengi indeksi väärtus vähenes 1,2 protsendi võrra. Langust oli näha ka Lõuna-Korea börsiindeksis, seda 0,7 protsendi võrra.

Euroopas mõjutab turge negatiivses suunas eelkõige Itaalias toimuv referendum põhiseaduse muutmise üle. Euroopa börsiindeks Euro Stoxx 50 avanes 0,8 protsenti madalamal, Suurbritannia börsiindeks FTSE 100 langes aga 0,7 protsendi võrra.

Suure hüppe tegid nafta futuurid, näiteks Brent jõudis 16 kuu kõrgeimale tasemele ja barrel musta kulda maksab nüüd 54,53 dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt