Pille Ivask • 22. detsember 2016
Jaga lugu:

Iraagi naftafirmad piiramisega päri

nafta  Foto: epa

Iraak andis teada, et enamik riigis tegutsevaid naftafirmasid on andnud nõusoleku järgida OPECi naftalepet ning kärpida tootmismahtu.

Iraak on OPECi riikidest suuruselt teine naftatootja, on lubanud kärpida alates uuest aastast tootmismahtu 210 000 barreli võrra päevas, mis omakorda tähendab 4,5% suurust toodangu kärpimist, vahendab Bloomberg. Seejuures on Iraagi nõusolek OPECi leppes märkimisväärne just ses mõttes, et alguses polnud riik leppega sugugi päri, tuues põhjuseks ISISega võitluse ning sinna kuluva raha.

Iraagi kurdide osa on samuti märkinud, et on leppes osalemisega päri. Samas on naftarikas Kirkuki regioon, mis on kurdide kontrolli all, teatanud, et kärbitakse üksnes siis, kui teised Iraagi piirkonnad sama teevad, kusjuures vähendamine peab olema proportsionaalne.

OPEC leppis novembri lõpus kokku tootmismahtude vähendamises, mille alusel kärbivad organisatsiooni kuuluvad riigid naftatootmist päevas 1,2 miljoni barreli jagu. Leppega liitusid ka OPECisse mitte kuuluvad riigid, kes kärbivad tootmist 600 000 barreli võrra.

Nafta hind on täna 0,66% võrra langenud ning maksab praegu 54,14 dollarit barrel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum